Услуги

Депилација

Убаво депилираната кожа е една од главните преокупации на секоја девојка која сака да изгледа убаво и неодоливо. Постојат многу начини да се изведе депилацијата , секоја има свои придобивки и свои недостатоци

Шеќерната депилација

Природен, безбеден и ефективен третман за отсранување на несаканите влакна. 100% природно, 100% хигиенски, без поткожни влакна, без иритации и црвенила …

Депилација со ладен восок

Редовната депилација со ладен восок ќе го намали растењето на влакната и депилацијата е поедноставна и брза. Добар е за сите видови кожа.

Депилација со топол восок

Редовната депилација со ладен восок ќе го намали растењето на влакната и депилацијата е поедноставна и брза. Добар е за сите видови кожа.

Третман за лице

ОСВЕЖИТЕЛЕН ТРЕТМАН со професионаланата козметичка линија на Dr.Temt.- Подарете му ја на вашето лице негата која ја заслужува….

Детоксификација

CELL SPA апаратот произведува електрични импулси со ниска фреквенција која нежно вибрира низ телото и ги стимулира ќелиите да лачат токсини кои се лачат преку лимфниот систем,

Парафинскиот третман на рацете и нозете

Парафинскиот третман на рацете и нозете е најбрз начин за нега и регенерација на кожата. За овој третман се користат посебни восоци кои се загреваат и кои на тој начин продираат длабоко во кожата…

Маникир

Педикир претставува нега на кожата и ноктите на нозете, притоа отстранување на сувата кожа, деформирани нокти и жуљеви со различни козметички средства и соодветен алат и прибор за работа….

Третман за тело

Антицелулитната масажа е масaжа со посебна техника на работа со која се овозможува ослободување на заробениот (наталожен) целулит и помага во негово брзо елиминирање.

Масажи за тело

Масажата со топли вулкански камења е третман од Далечниот исток кој се применува повеќе од 1000 години, а денеска е составен дел од антистрес програмите во спа центрите низ светот.

Професионална шминка

Професионална шминка за свечени и дневни пригоди…

Солариум

Медицински солариум тотално безопасен и без никакви последици кон клиентите. Висок и отворен солариум кој овозомузува слобода во создавањето на тенот на најбезбеден нацин и двојно помокен од конвенционалните солариуми……

Мадеротерапија

Мадертотерапијата е специјален тип на антицелулитна масажа, која се изведува со специјално дизајнирани дрвени рамки(OKLAGIJA), ролки и чаши! …

Новости

Закажете третман